נוֹצָה וָקֶסֶת - קורסי הכתיבה האיכותיים בישראל מבית "כלים וידע"
כל המקומות לסדנא אזלו
לכתוב סיפורים: להציל משהו מציפורני הזמן והשכחה. גם זה וגם הרצון לתת הזדמנות שנייה למה שכבר לא תהיה לו אף פעם הזדמנות שנייה.
עמוס עוז
Scroll Down

כלים לכותבים

כלים וידע לכתיבה מחמשת ענקי הספרות העברית:

  • דויד גרוסמן
  • א.ב יהושע
  • מאיר שלו
  • אורלי קסטל בלום
  • אתגר קרת

קורס כתיבה | חמישה מאסטרים
חמישה מפגשים, חמש שיחות:
כלים וידע לכתיבה מגדולי הסופרים העבריים.

בכל חודש דצמבר, יום בשבוע ב19:00 עד 20:30 – נשדר בלייב שיחה עם סופר/ת שיעניקו לך כלים מעשיים לכתיבה. חמישה מפגשים רצופים און-ליין | אורך המפגשים כשעה וחצי – אשר יערכו און-ליין וישודרו ברמת שידור הגבוהה ביותר.

תאריכי הקורס:
א.ב יהושע | 2.12 (יום רביעי)
אתגר קרת | 8.12 (יום שלישי)
אורלי קסטל בלום | 16.12 (יום רביעי)
מאיר שלו | 22.12 (יום שלישי)
דויד גרוסמן | 30.12 (יום רביעי)

מחיר הקורס: 500 שקלים (ניתן לפרוס לתשלומים).

הנבחרת

דויד גרוסמן

סופר, מסאי, משורר ושדרן רדיו ישראלי. ספריו תורגמו לשפות רבות, ופורסמו ברחבי העולם. זוכה פרס ראש הממשלה ליצירה, פרס א.מ.ת, פרס ספיר עבור ספרו "מישהו לרוץ אתו", פרס אלבטרוס עבור ספרו "אשה בורחת מבשורה" ופרס מאן בוקר הבינלאומי עבור ספרו "סוס אחד נכנס לבר". עמית כבוד זר באקדמיה האמריקאית לאמנויות ולמדעים. חתן פרס ישראל לספרות לשנת תשע"ח. אחד מגדולי הסופרים העבריים.

א.ב יהושע

סופר, מסאי ומחזאי ישראלי, חתן פרס ישראל לספרות ושירה, זוכה פרס א.מ.ת לשנת בספרות, פרופסור אמריטוס באוניברסיטת חיפה. מגדולי הסופרים העבריים, אברהם גבריאל יהושע נולד בירושלים ב-9 בדצמבר 1936.

מאיר שלו

סופר, עיתונאי, פובליציסט ומבקר תקשורת. שלו הוא אחד מהסופרים הנמכרים והנקראים בספרות הישראלית וכתב בין השאר את 'רומן רוסי' 'עשו' 'יונה ונער' 'כימים אחדים' ועוד רומנים, ספרי עיון וספרי ילדים רבים. זוכה פרס ברנר, פרס פראט, פרס נוימן לספרות עברית ודוקטור לשם כבוד בטעם אוניברסיטת בן גוריון.

אורלי קסטל בלום

סופרת ועורכת זוכת פרס ראש הממשלה, פרס ספיר, פרס תל-אביב, פרס אלתרמן ופרס ניומן. ספריה תורגמו לשפות רבות ונמכרים ומוערכים ברחבי העולם.
צילום: רלי אברהמי

אתגר קרת

סופר, תסריטאי, מחזאי, וקומיקסאי. ספריו תורגמו ל46 שפות והם מוכרים ומוערכים ברחבי העולם. זוכה פרס ספיר, פרס ניומן, פרס ברונפמן, פרס ראש הממשלה, אביר מסדר האמנויות והספרות הצרפתי ופרופסור חבר באוניברסיטת בן-גוריון.

המפגשים

לכתוב את החיים, לאורך כל החיים, על החיים, שלך ושל אחרים. שיחה על אבות המזון של הכתיבה ושל החיים של הסופר שהפך לאחד מארבעה המינים בספרות העברית.

לכתוב לאט, לכתוב דחוס, לכתוב קצר, לכתוב חכם, לכתוב משפיע. מרמת-גן ועד ל״ניו-יורקר״ – שיחות על כתיבה עם האיש שכל מילה שלו שווה יותר מאלף תמונות.

בין המוקדם למאוחר בטקסט הספרותי: נעבור על שנים עשר עקרונות או כללים לכתיבה. איך להתחיל בכלל? מה לגלות, מתי ואיך? כיצד ניתן לעניין את הקורא באמצעות slow disclosure (גילוי איטי) הדגמה לחשיבות העצומה של סדר ואופן מסירת הדברים ועוד.

צילום: רלי אברהמי

ספרות, פובליציסטיקה, תנ״ך, סאטירה ופרוזה. איך כותבים ציני ומושחז טור שבועי, ואז מתיישבים לכתוב ספרות שחודרת מתחת לנימי העור? שיחה עם האיש עם הסנדלים שיודע להיכנס מתחת לנימים הכי עדינים של העור.

האיש שכותב בשקט את הסערות הכי גדולות. האיש שיודע להביט דרך טלסקופ בעדשת המיקרוסקופ, בשיחה נדירה על המסע של מומיק הילד מצפירת יום השואה לבדיחות על סוס נכנס לבר בשנת 2020.  ועל בשורות כתיבה שאף אחד לא יכול לברוח מפניהן.

פרטים נוספים?

השאירו לנו פרטים ונציגתנו תחזור אליכם בהקדם.