נוֹצָה וָקֶסֶת - קורסי הכתיבה האיכותיים בישראל מבית "כלים וידע".
החיים עוברים, עוברים, ובמקום לקחת בהם חלק אנחנו עוסקים בחשבונות.
חנוך לוין
Scroll Down

כלים לכותבים

כלים וידע לכתיבת מחזה מחמישה מחזאים:

  • הלל מיטלפונקט
  • יהושע סובול
  • מאור זגורי
  • עדנה מזי"א
  • גור קורן

קורס מחזאות | חמישה מאסטרים
חמישה מפגשים, חמש שיחות:
כלים וידע לכתיבה מטובי המחזאים הישראליים.

חמישה ימי ראשון רצופים, בין התאריכים 3.1.2021 ועד 31.1.2021, בשעות 19:00 עד 20:30 – נשדר בלייב שיעור עם מחזאי/ת שיעניקו לך כלים מעשיים לכתיבה. חמישה מפגשים רצופים און-ליין | אורך המפגשים כשעה וחצי.

תאריכי הקורס:
עדנה מזי"א | 3.1 (יום ראשון)
יהושע סובול | 10.1 (יום ראשון)
גור קורן | 17.1 (יום ראשון)
מאור זגורי | 24.1 (יום ראשון)
הלל מיטלפונקט | 31.1 (יום ראשון)

מחיר הקורס:
500 שקלים (ניתן לפרוס לתשלומים).

הנבחרת

עדנה מזי"א

מחזאית, סופרת, תסריטאית ובמאית ישראלית. למדה תיאטרון ופילוסופיה לתואר שני באוניברסיטת תל-אביב, שם לימדה מאוחר יותר כתיבה דרמטית. בנוסף למחזות כתבה גם רומנים. מחזותיה תורגמו לשפות זרות והועלו על הבמה העולמית. זוכת פרס מרגלית למחזה 'סיפור משפחתי', זוכת הפרס על שם לאה גולדברג, למחזה 'סיפור משפחתי'. מחזאית השנה עבור המחזה 'המורדים'.

הלל מיטלפונקט

מחזאי ובמאי. בוגר החוג לתיאטרון של אוניברסיטת תל אביב. כתב ועיבד עשרות מחזות בארץ ובעולם. את חלקם גם ביים. חתן פרס משה הלוי לאמנות הבמה ופרס מחזאי השנה מטעם האקדמיה לתיאטרון.

מאור זגורי

במאי, מחזאי, תסריטאי, שחקן ומורה למשחק ישראלי. זוכה בפרס המחזאי על שם נסים אלוני על מחזותיו "הרדופים" ו"מישהו ימות בסוף". באותה שנה זכה בתואר מחזאי השנה בטקס פרסי הפרינג' על המחזה "בתולים". בספטמבר 2010 זכתה ההצגה "25", אותה כתב וביים, בפרס ההצגה המצטיינת בפסטיבל עכו, והוא זכה בפרס הבמאי. כמו כן, יצר את סדרת הטלוויזיה ״זגורי אימפריה״. ובחלק של התיאטרון להוסיף: ״עיבוד שלו להצגה ׳המלט׳, הוצג בתיאטרון ׳הבימה׳.

גור קורן

מחזאי, במאי, מתרגם, שחקן ומורה למשחק ישראלי. יצורתיו הועלו בארץ ובחו"ל. זוכה בפרס "מחזאי השנה", זוכת בפרס "קומדיית השנה" ומועמד לפרס מתרגם השנה בפרסי התיאטרון של האקדמיה. זוכה בפרס "מחזאי השנה" של עיריית תל אביב ותיאטרון הקאמרי, ועוד.

יהושע סובול

מחזאי, במאי וסופר ישראלי. למד פילוסופיה בסורבון בפריס. לימד באוניברסיטת תל-אביב, מכללת סמינר הקיבוצים ובבית צבי ברמת-גן. היה מנהל אמנותי של התיאטרון העירוני בחיפה. מחזותיו הוצגו ברחבי העולם - בפסטיבלים הבינלאומיים לתיאטרון באדינבורו, ברלין ושיקגו. מחזהו 'גיטו' הוכרז בבריטניה כמחזה השנה ב-1989 והועלה על בימות וינה, קלן, טורונטו, אוסלו, לוס אנג'לס, פריס, ברלין ווושינגטון.

המפגשים

שיחה עם אחת מבכירי המחזאיות בארץ על היכולת לצחוק ברגעים דרמטיים, ועל הפער הקומי בין טרגדיה למציאות בימתית.

שיחה עם אחד מבכירי המחזאים בישראל על מעשה היצירה של האישי, מול זה המשפחתי והלאומי, ועל המקום בו סמלים ומילים נפגשים.

שיחה עם מחזאי העתיד של התיאטרון הרפרטוארי על המהלך מתמונה למחזה. כיצד מדייקים בבניית סצינה אחת, וכיצד אורגים אותה למחזה.

שיחה עם הבמאי, המחזאי, השחקן והתסריטאי – יוצר ״זגורי אימפריה״, על ההפתעה שבכתיבה ועל המאבק הפנימי בין התסריט לתסריטאי, על המרחק בין תסריט ומחזה לתרבות פופולארית; ועל יצירת שפה טלוויזיונית באמצעות סיפור.

שיחה עם המחזאי הפוליטי והחברתי החשוב ביותר בישראל על מעשה הסיפור ההיסטורי ועל הדרך בה הבמה לפעמים פועלת כספר ולפעמים כקולנוע, אבל תמיד כתיאטרון.

פרטים נוספים?

השאירו לנו פרטים ונציגתנו תחזור אליכם בהקדם.