תפקידו של האומן הוא להביא יופי מרפא שנותן כוח לחיים.
אברהם סוצקבר (סבא שלי)
Scroll Down

כתיבת מחזה

קורס מעמיק בכתיבה מחזה בהנחייתה של הדס קלדרון. מרמת הרעיון עד ליצרת מחזה שלם. הקורס מיועד לכל מי שיש רעיון ורוצה לקבל את הכלים לפתח אותו למחזה בעל "יופי מרפא" שיכול לגעת בחייהם של אחרים. אנשים רבים נושאים בתוכם סיפורים, חוויות חיים, תובנות ומסרים שיש בהם כוח לרפא, לחזק, לעורר השראה ולהאיר מקומות חשוכים, אך מעטים מהם מקבלים את האומץ ההזדמנות והכלים, לחשוף אותם.

הקורס יעניק לכם את הכלים, הידע והפלטפורמה על מנת להביא את הסיפור שלהם לכדי מחזה מגובש ובעל משמעות, בקבוצת לימוד אינטימית.

מבנה הקורס – עשרה מפגשים "און ליין" (קורס ערב).

חלק ראשון: כל מפגש יפתח בלימוד והקניית כלים פרקטיים בהתאם לנושא המפגש. שלב נוסף יהיה ניתוח והצגת קטעים מהצגות המדגים בפועל את הכלים והידע שנלמד בשיעורים.
חלק שני:
פיתוח הרעיונות של המשתתפים לכדי מבנה של מחזה, באמצעות דיון קבוצתי מעמיק מפרה בין התלמידים, לפי החומר הנלמד.

שיטת הלמידה והמישוב: משיעור לשיעור יקבלו התלמידים משימות, תרגול כתיבת טריטמנט, מבנה של מחזה, תרגול כתיבת הסצינות והדיאלוגים. בכל מפגש יהיה זמן שינתן לעבודות התלמידים, על המחזות עליהם הם רוצים לפתח.

ליצירת אווירה שיתופית ואינטימית נבקש מכל התלמידות והתלמידים להשתתף בקורס עם מצלמה פתוחה. הקורס מוקלט (לזמן מוגבל) וניתן בעת הצורך למשתתפי הקורס לצפייה חוזרת. **כמות המשתתפים מוגבלת לעד 20 איש**

תאריך הקורס: 9.9.2024 ועד 18.11.2024 | ימי שני 19:00 עד 21:00 (בחול המועד סוכות לא יתקיים מפגש)
מחיר הקורס: 3,100 שקלים מחיר במכירה מוקדמת 2,600 שקלים! (ניתן לפרוס לתשלומים)

מרעיון למחזה

המפגשים

בשיעור הראשון נכיר מבנים שונים של מחזות, ז'אנרים שונים של פיצוח רעיון למחזה ונלמד את היסודות לכתיבת מחזה דרמטי.

 

נפצח מי הדמויות הפועלות במחזות שלכם, נלמד איך להפוך אותם לדמויות מרתקות אמינות ומורכבות, המעוררות הזדהות ומאפשרות לקהל להתחבר למסע הרגשי שלהם.

הטריטמנט הוא מבנה הסצנות של המחזה וסדר הופעתן. נלמד איך לבנות טריטמנט מדויק מרתק ודרמטי, שיהווה בסיס וכלי שרת מעולה לכתיבת הסצינות.

לב לבו של המחזה הוא העלילה, המסע שעוברות הדמויות מתחילתו ועד סופו. נלמד איך לבנות עלילה מושכת שלוקחת את הדמויות מנקודת מוצא שבחרנו, דרך מהמורות אתגרים והתמודדויות, עד לנקודת שיא בה הן משתנות. נלמד איך ליצור עלילה בנויה היטב שתייצר במחזה מסע רגשי ועוצמתי המשאיר את הקהל מרותק ומלא השראה.

נלמד איך מייצרים קונפליקטים במחזה המניעים את העלילה קדימה ומייצרים סצנות דרמטיות מרגשות המעלות את המתח הדרמטי והצפייה אצל הצופה לראות איך הדמויות יפתרו אותם. נתרגל יצירת קונפליקט במחזות שלכם.

יופי מרפא במחזה מתייחס ליכולת של אמנות הדרמה לייצר קתרזיס התרפקות רגשית מטהרת, המאפשרת לצופים להשתחרר מהפחדים, ולהגיע לתובנות מעצימות. נלמד איך למצוא אותו בכל אחד מהמחזות שלכם. ואיך העלילה משרתת את היופי המרפא במחזה.

נלמד את הטכניקות להפוך ספר למחזה דרמטי, מה האלמנטים החשובים במעבר בין הזאנרים. נעבור על קטעים מהצגות שהתבססו על ספרים.

נלמד איך לפצח סיפור חיים לעלילה דרמטית, אלו נקודות חיים אנחנו בוחרים, איך נכתוב את הסצינות הנבחרות. נתרגל כתיבת טריטמנט בשיעור.

נתנסה בכתיבת דמויות עם רצונות ברורים ומנוגדים, נלמד מהו סאבטקסט, ואיך לכתוב דיאלוגים באופן שישרתו את הדמויות הסיטואציה ואת העלילה שאנחנו רוצים לקדם. נתרגל כתיבת דיאלוגים של סצינות אותן פיצחנו במהלך השיעורים.

שיעור מסכם, בו נברא חיים בדמויות שיצרתם. נציג קטעים מתוך המחזות שלכם אותם אתם תקראו יחד עם תלמידי הקבוצה.

שאלות ותשובות על עולם התיאטרון וטיפים להשתלבות במקצוע.

פרטים נוספים?

השאירו לנו פרטים ונציגתנו תחזור אליכם בהקדם.


    נגישות