הז'אנר הרומנטי מאפשר לנו לגעת בתשוקות הכי עמוקות ונסתרות שלנו, בפנטזיות, במחשבות שלא ידענו שקיימות בנו. בסדנה, נשתמש בעקרונות הז'אנר כדי להעביר קו בין מה שקורה לנו בבטן, בלב, במחשבות - אל הדף.
שירלי גל
Scroll Down

רומן רומנטי

קורס כתיבה בז'אנר הרומן הרומנטי – איך לכתוב אהבה, רומנטיקה, אירוטיקה ותשוקה ביצירה ספרותית איכותית – בהנחיית שירלי גל.

בעשור האחרון יותר ויותר אנשים, ובעיקר נשים, מפסיקים ומפסיקות להתבייש בחיבתם לז'אנר הרומנטי, ועולם הספרות מוצף בתיאורים גרפיים, יותר או פחות, של סיפורי אהבה גדולים מהחיים. אבל מאיפה כל זה הגיע? ומה יש בז'אנר שקוסם לנו, ושבמשך מאות שנים מושך כל כך הרבה קהל? בסדנה המעשית ננתח, בין השאר, את הכללים והעקרונות לכתיבה בז'אנר הרומנטי, נדבר על איך בונים ובונות סיפור בתוך נוסחה קבועה מראש, מה מאפיין את הגיבורים והגיבורות בו, ואיך נוכל לברוח מקלישאות. נקרא קטעים מספרים מרכזיים בז'אנר, נדון בטעויות הנפוצות, במה הופך רומן רומנטי טוב למצוין ובעיקר – נתרגל ונכתוב המון.

מבנה הקורס – שמונה מפגשים "און ליין" (קורס ערב).

חלק ראשון: דיון בנושא השיעור, מפיתוח דמות, מבנה עלילה ועד הטרופים החוזרים ברומן הרומנטי. נצלול לעומקם של דברים, וננסה להבין מה ניקח מהם אל הטקסטים שלנו.
חלק שני:
קריאת התרגילים, ניתוח ודיון מעמיק באמצעות הטקסטים של המשתתפים במטרה להטמיע את הכלים, הטכניקות, המהלכים, התהליכים והידע.

שיטת הלמידה והמישוב: במהלך הקורס יקבלו התלמידים משימות כתיבה למפגש הבא. מי שלא יספיק לקרוא בשיעור – יקבל במייל משוב על הטקסט שלו. הקורס יתנהל כסדנה והדיונים בו יהיו פתוחים. ליצירת אווירה שיתופית ואינטימית נבקש מכל התלמידות והתלמידים להשתתף בקורס עם מצלמה פתוחה. הקורס מוקלט (לזמן מוגבל) וניתן בעת הצורך למשתתפי הקורס לצפייה חוזרת. **כמות המשתתפים מוגבלת לעד 20 איש**

תאריך הקורס: 8.9.2024 ועד 3.11.2025 | ימי ראשון 19:00 עד 21:00 (בחול המועד סוכות לא יתקיים מפגש)
מחיר הקורס: 2,500 שקלים מחיר במכירה מוקדמת 2,100 שקלים! (ניתן לפרוס לתשלומים)

כותבים אהבה באיכות

המפגשים

הז'אנר הרומנטי עבר תהפוכות רבות מימי דארסי העליזים, דרך כריסטיאן גריי ועד לרומנים הרומנטיים של ימינו. במפגש המבואי נדבר על כל אלה, ונכתוב תרגיל ראשון.

אחד המאפיינים הבולטים של ספרי ז'אנר הוא הנוסחה שעליה הם נבנים. במפגש נפרק את הרומן הרומנטי לחלקים, נייצר "טבלת קצב" ונבין מה ההיגיון שמניע את הספרים.

נלמד את מודל "מסע הגיבור" של ג'וזף קמפבל ונבין איך ובאיזו דרך הוא מתחבר אל נוסחת הז'אנר.

מה גורם לנו להתאהב, מה משפיע על המשיכה ואיך נוכל לכתוב את זה? במפגש נדבר על איך לעצב את דמות הגיבור והגיבורה בלי ליפול לקלישאות.

הז'אנר הרומנטי בנוי על טרופים שחוזרים על עצמם: הזדמנות שניה לאהבה ישנה, רומן שמתחיל בכעס ושנאה, רומן שמתפתח לאט בין חברים, משולש אוהבים. במפגש נדבר על הטרופים השונים, למה הם עובדים ואיך הם משפיעים על הנוסחה הקבועה בז'אנר.

במפגש ננסה לפרק את המפגש הארוטי לרכיבים, ולהבין מה הופך כתיבת ארוטיקה לכתיבה שנוגעת (ואיך זה קשור לתשוקות הפנימיות שלנו עצמנו). ננסה לצייר בכתב את הריח, המבט, הנגיעה, ונכתוב סצנה ארוטית שעומדת בפני עצמה.

איך אוספות את הסיפור לקראת הסוף הטוב, איך לייצר סיום הגיוני ומספק ואיך להחזיק את הקוראות במתח בז'אנר שהסוף בו – ידוע מראש.

פרטים נוספים?

השאירו לנו פרטים ונציגתנו תחזור אליכם בהקדם.


    נגישות