נוֹצָה וָקֶסֶת - קורסי הכתיבה האיכותיים בישראל מבית "כלים וידע".
כל המקומות לסדנא אזלו
כיוצר, אין לי את הלוקסוס של לשפוט אף אחת מהדמויות שלי. אם אשפוט אותן לא אהיה נאמן לדמויות. כשיוצרים דמויות, אין טובים ורעים, לכל אחד יש סיבות למעשיו. הקהל בוחר את מי לאהוב ואת מי לא.
קוונטין טרנטינו
Scroll Down

כלים לכותבים

כלים וידע לכתיבת תסריט מחמישה תסריטאים:

  • רון לשם
  • נועה קולר
  • מאור זגורי
  • שירלי מושיוף
  • רועי עידן

קורס תסריטאות | חמישה מאסטרים
חמישה מפגשים, חמש שיחות:
כלים וידע לכתיבה מטובי התסריטאים הישראליים.

חמישה ימי חמישי רצופים, בין התאריכים 20.5.2021 ועד 17.6.2021, בשעות 19:00 עד 20:30 – נשדר בלייב שיעור עם תסריטאי/ת שיעניקו לך כלים מעשיים לכתיבה. חמישה מפגשים רצופים און-ליין | אורך המפגשים כשעה וחצי.

תאריכי הקורס:

נועה קולר | 20.5
("חזרות")
שירלי מושיוף | 27.5
("תעשה לי ילד", "אלנבי", "איש חשוב מאוד" ועוד)

רון לשם | 3.6
("בופור", "ימים נוראים", "תא גורדין", "אופוריה" גם בעיבוד האמריקאי, "שעת נעילה" ועוד)

מאור זגורי | 10.6
("זגורי אימפריה")
רועי עידן | 17.6
("כפולה", "מנאייכ", "ניו-יורק", "אבודים באסיה", "חיות פשע" "זה לא הגיל" ועוד)

מחיר הקורס:
500 שקלים (ניתן לפרוס לתשלומים).

 

הנבחרת

רון לשם

תסריטאי, סופר, מנהל תוכן ואיש תקשורת. הסדרות שיצר בישראל נמכרו לעיבודים בינלאומיים, תסריט הקולנוע הראשון שכתב (״בופור״, 2007), היה מועמד לאוסקר בקטגוריית הסרט הזר. ספריו של רון לשם יצאו לאור ב-22 מדינות. רון משמש מפיק ויוצר באולפנים בהוליווד, וכיהן כסמנכ״ל ומנהל התוכניות בשידורי קשת.

נועה קולר

תסריטאית, שחקנית קולנוע, טלוויזיה ותיאטרון ישראלית. יוצרת הסדרה "חזרות". זכתה בפרס אופיר לשחקנית הראשית הטובה ביותר לשנת 2016, על תפקידה בסרט "לעבור את הקיר".

מאור זגורי

במאי, מחזאי, תסריטאי, שחקן ומורה למשחק ישראלי. זוכה בפרס המחזאי על שם נסים אלוני על מחזותיו "הרדופים" ו"מישהו ימות בסוף". באותה שנה זכה בתואר מחזאי השנה בטקס פרסי הפרינג' על המחזה "בתולים". בספטמבר 2010 זכתה ההצגה "25", אותה כתב וביים, בפרס ההצגה המצטיינת בפסטיבל עכו, והוא זכה בפרס הבמאי. כמו כן, יצר את סדרת הטלוויזיה ״זגורי אימפריה״. ובחלק של התיאטרון להוסיף: ״עיבוד שלו להצגה ׳המלט׳, הוצג בתיאטרון ׳הבימה׳.

שירלי מושיוף

תסריטאית במאית ועורכת תסריט. יוצרת ובמאית של "איש חשוב מאוד", תסריטאית סרט הקולנוע "גאליס קונקט", יוצרת וכותבת של "תעשה לי ילד", יוצרת וכותבת יחד עם ניר ברגמן מיני סדרה "להוציא את הכלב", עריכת תסריט של "בובות" דרמה יומית, עורכת תסריט "האלופה" 3. יועצת פיתוח ב"הוט", לקטורית בקרן הקולנוע, מרצה לתסריטאות באוניברסיטת תל אביב.

רועי עידן

תסריטאי, שחקן ומגיש. לשעבר חבר הנהלה באיגוד התסריטאים. סדרות טלוויזיה ישראליות שיצר וכתב: "כפולה", "חיות פשע", "נוי-ורק", "פאנץ'", "אבודים באסיה" אשר זכתה בפרס האקדמיה הישראלית לטלוויזיה למיני סדרת הדרמה הטובה ביותר לשנת 2013, יוצר הסדרה הקומית "זה לא הגיל" ועוד.

המפגשים

איך הופכים חוויה אישית ליצירה שמדברת לרבים? וכיצד ״חזרות״ הפכה מהחיים ליצירה ומיצירה לחיים.

שיחה עם התסריטאית ועורכת התסריט הבולטת בישראל, על יצירת ביוגרפיה מומצאת לעומת כתיבת סיפור. ועל המפגש בין תרבות הפופ לתרבות הפה והעכשיו.

שיחה עם אחד התסריטאים והסופרים הישראלים המצליחים ביותר על איפיון דמויות בתוך מסגרת של סיפור עם אקשן ודרמה. על מינון בין אקשן לפסיכולוגיה וזהות, ועל אנשים צעירים בתפקידים מבוגרים.

שיחה עם הבמאי, המחזאי, השחקן והתסריטאי – יוצר ״זגורי אימפריה״, על ההפתעה שבכתיבה ועל המאבק הפנימי בין התסריט לתסריטאי, על המרחק בין תסריט ומחזה לתרבות פופולארית; ועל יצירת שפה טלוויזיונית באמצעות סיפור.

כיצד כותבים בצוות? כיצד מלווים תהליך כתיבה משלב הרעיון ועד לשלב הוי.או.די. שיחה עם אחד התסריטאים המדוברים בישראל כיום.

פרטים נוספים?

השאירו לנו פרטים ונציגתנו תחזור אליכם בהקדם.