נוֹצָה וָקֶסֶת - קורסי הכתיבה האיכותיים בישראל מבית "כלים וידע".
כל המקומות לסדנא אזלו
כל אותו הזמן הייתי מדוכא ואילחשתי את עצמי באמצעות כתיבה, כתיבה, כתיבה.
זיגמונד פרויד
Scroll Down

פרוזה במקום פרוזק

קורס כתיבת טיפולית | סדרה של תשעה מפגשים עם אשת טיפול באמצעות כתיבה ושבעה סופרים.

ימי שני ב19:00 בערב נתכנס למסע אל תוך עצמנו ואז החוצה מאיתנו דרך המילים הכתובות.

אורך המפגשים כשעתיים – אשר יערכו און-ליין. המפגש המסכם יערך כשלוש שעות. בסוף הקורס תינתן עבודת גמר בהתאם לכל השיעורים – עליה יתקבל משוב במייל חוזר.

תאריך הקורס:
3.5.2021 ועד 12.7.2021
תשעה מפגשים און-ליין
ימי שני 19:00 עד 21:00

מחיר הקורס:
2,500 שקלים (ניתן לפרוס לתשלומים)

הנבחרת

ד"ר ליאור גרנות

ביבליותרפיסטית ומשוררת. מטפלת בקליניקה פרטית בתל-אביב באמצעות פסיכותרפיה וביבליותרפיה, מנחה קבוצות ביבליותרפיה ומלמדת קורסים בביבליותרפיה עבור אנשי טיפול. מחברת הספר 'כיצד מרפאת הביבליותרפיה? כתיבה, ילדוּת, שיר' (הוצאת פרדס ואוניברסיטת בר אילן, 2020).

רוני סומק

משורר, סופר ואמן ישראלי. שיריו תורגמו לעשרות שפות ופורסמו באנתולוגיות ובכתבי עת ברחבי העולם.
צילום: יובל חן

מרסל מוסרי

סופרת, עיתונאית ושדרנית רדיו. החלה את דרכה דרך פרסום סיפורים קצרים ברשתות החברתיות ומאז פתחה את הדלת לעוד יוצרים שבאו בעקבותיה. בעלת שלושה רבי מכר, תכנית שבועית ב103 fm, כותבת הטור הסוגר במעריב סופהשבוע ומנחת סדנאות כתיבה.
צילום: יונתן בלום

רועי חסן

משורר וסופר ישראלי. ספר השירה הראשון שהוציא, זוכה בפרס ברנשטיין לשנת 2015 ובפרס משרד התרבות. מלמד במסלול לכתיבה יוצרת של החוג לספרות באוניברסיטת תל אביב. כמו כן, הוא כותב למוזיקאים רבים, חבר בלהקת מוסטאנג ומגיש תוכניות רדיו בתאגיד השידור הציבורי.
צילום: מיטל דנק

שי גולדן

סופר, עיתונאי, עורך ואיש טלוויזיה ישראלי. זוכה פרס ברנשטיין. שחקן, מגיש ואיש תוכן טלוויזיוני. ספרו עובד למחזה שהוצג בתיאטרון הבימה.

שי עמית

סופר ומרצה. מחבר רב המכר "רוקח האצטרובלים", מייסד ובעלים של הוצאה לאור "שבלול", ספריו תורגמו לאנגלית ונמכרים בישראל ובעולם כרבי מכר.

נועה מנהיים

עורכת, מסאית וחוקרת תרבות. ראש מחלקת ספרות עברית בהוצאת "כנרת, זמורה, דביר", מחברת הספר "הרשת התרבותית" ובעלת טור בעיתון "הארץ".
צילום: ינאי יחיאל

המפגשים

המילים ככלי לריפוי עצמי – מה מתרחש בתוכנו בהפיכת המחשבות והמילים המדוברות, למילים כתובות.

ההבדל העמוק בין מטפורה לדמוי. כיצד החיבור בין המילים מעולמות שונים לכדי מטפורה, הוא למעשה הדרך של הכותב על עצמו – נעמיק ביכולת של הכותב לזקק עבור עצמו את האמת הפנימית שלו ביחס לנושא עליו הוא כותב.

צילום: יובל חן

ממוארים, ביוגרפיות, ספרי זיכרון ותעודה. ספרים רבים באו לעולם מתוך כאב. אחדים ניסו לדבר עליו ולתת לו פנים, אחרים ניסו להבין אותו. אבל כולם ניסו באמצעות הספרים לשכך את הכאב.

הקבלה של עצמי, ההיוולדות מחדש בעודי בחיים באמצעות המילים הכתובות. הדימוי העצמי אל מול העצמי האמיתי. קילוף שכבות של שקר באמצעות מילים כתובות עד לכדי תנועת חיים אותנטית ואמיתית המגולמת בשלמות עם עצמך כאדם בתוך מסע הנוצר מעצמו.

צילום: יונתן בלום

להבין את הסבל כמקור הכי חשוב למודעות, הפכית היותך אדם רגיש מאוד החווה את העולם בעוצמה – לשיא כוחך. נקבל כלים מהפרוזה על ידי הבנת הדיאלוג מול עצמנו, בין הרצון המוצהר לרצון הלא מוצהר – התת הכרתי.

למילים יש כח לרפא. לסיפור יש כח לרפא. לשילוב בין מילים לסיפורים יש כח לרפא. נעסוק בשיעור בסיפורים ובמילים אשר ריפאו אנשים, ונעקוב אחר הדרך בה בחרו סופרים וסופרות לרפא את חייהם. ואת קוראיהם.

על פחד בכתיבה – איך להתמודד איתו, איך לכתוב אותו, איך לא לפחד ממנו. נתעל את המילים הכתובות למפגש עם הפחדים שמעסיקים אותנו ביומיום של עצמנו.

צילום: ינאי יחיאל

הקושי בלשמוח, ההתיידדות עם העצב והבדידות. המקום של הכתיבה כצמיחה אישית בלתי פוסקת. הנורמה המוכתבת אל מול האימפרוביזציה, קריאת תיגר על מה שנחשב כראוי ושפוי עד לשלווה שבשיר.

צילום: מיטל דנק

מפגש מסכם, סיכום מסע של עשרה מפגשים, פנימה אל תוך עצמנו והחוצה מאיתנו. בסוף המפגש תינתן עבודת גמר בהתאם לכל השיעורים – עליה יתקבל משוב במייל חוזר.

פרטים נוספים?

השאירו לנו פרטים ונציגתנו תחזור אליכם בהקדם.