מול דלתות סגורות אין מה לחכות, כוח רצון הוא מפתח - היכנסו בעצמכם, ואם נעול היכנסו מהחלון.
נור פיבק
Scroll Down

תסריטאות יסודות

שמונה מפגשים של קורס מעמיק בהנחייתה של התסריטאית ועורכת התסריט, השחקנית, הבימאית והיוצרת נור פיבק.

קבוצה אינטימית לרכישת כלים וידע, הבנה ולימוד – באמצעות הטמעה מעשית ותרגול של הבסיס והיסודות לכתיבת תסריט. למי שרוצה להתנסות בפיתוח רעיון לסרט או לסידרה משל עצמה/עצמו ולא יודע/ת כיצד להתחיל.

במהלך הקורס נלמד מהו המבנה של התסריט כולו וסצנה בפרט, מהם האלמנטים ההכרחיים לעלילה וסיפור ולפיתוח דמויות, כיצד ניגשים לכתיבת סינופסיס ואיך ניגשים עם כל מה שלמדנו לעולם שבחוץ. תהליך הלמידה יכלול קריאה, צפייה, תרגילי כתיבה וניתוח של סרטים מוכרים. הקורס כולל שיעורי בית, ובכל שיעור נקריא יחד מהמטלות.

מבנה הקורס – שמונה מפגשים "און ליין" (קורס ערב).
הקורס בנוי באופן פרקטי ובצורה מעשית על מנת לייצר אפקטיביות מירבית.

חלק ראשון של כל מפגש: פתיחה בנושא השיעור, הסבר מפורט, מעבר לסצינה אחת לפחות (מתוך סרט או סדרה) – ננתח לעומק על פי נושא השיעור ונעמיק בטכניקה המוצגת עד להפנמה.
חלק שני של כל מפגש: פרקטיקה ולמידה מעשית ע"פ המטלות שקיבלו המשתתפים הביתה שיעור קודם – ניקח את הטכניקות אותן למדנו, נבחן את מידת ההטמעה שלהן ונזהה יחד את אופן השימוש בהן ככלים ליצירה הפרטית של כל אחת ואחד ממשתתפים.

שיטת הלמידה והמישוב: התלמידים יקבלו מטלה הביתה בכל שיעור – אותה הם יצטרכו להטמיע ולבצע משבוע לשבוע על פי הטכניקה הנלמדת.  בכל שיעור נקרא יחד 3-5 מטלות שהוכנו על ידי המשתתפים, ננתח במשותף, נגיב, ניתן הערות, נציע הצעות. הקורס יתנהל כסדנה והדיונים בו יהיו פתוחים בהובלת נור פיבק.

ליצירת אווירה שיתופית ואינטימית נבקש מכל התלמידים להשתתף בקורס עם מצלמה פתוחה. **כמות המשתתפים מוגבלת לעד 20 איש**

הקורס מוקלט (לזמן מוגבל) וניתן בעת הצורך למשתתפי הקורס לצפייה חוזרת.

תאריך הקורס: 8.9.2024 ועד 3.11.2024 | ימי ראשון 18:30 עד 20:30
מחיר הקורס: 2,500 שקלים מחיר במכירה מוקדמת 2,100 שקלים! (ניתן לפרוס לתשלומים)

יסודות התסריט

המפגשים

הכרות כללית עם הקורס ומטרותיו. אלמנטים המאפיינים תסריט מסגנונות כתיבה אחרים. איך תסריט נראה? פורמט תסריט, מבנה ושפה. על הפרוטגוניסט ואנטגוניסט בתפיסה הקלאסית והעכשווית.

איך לוקחים רעיון ומניחים אותו על הנייר (או על הלפטופ). לוגליין – מה זה ולמה צריך את זה? פרמיס תמטי וכיצד הוא מחדד לנו את הרעיון לתסריט. השראה לרעיונות.

מה ההבדל בין רצון חיצוני לרצון פנימי. מהם רצונות העל מהם מורכבים רוב התסריטים בעולם. מכשול ומאבק בתסריט ובסצנה. מהו מכשול אפקטיבי.

טכניקות לדיאלוג. מהי סצנה חזקה אפקטיבית ומשמעותית. מבנה הסצנה, אורך קצב ונקודת האל חזור. יחסים והיררכיה כבסיס לסצנה עוצמתית. סאב-טקסט ככלי שימושי.

פיתוח דמויות. סגנונות של דמויות. כיצד מאפיינים דמות כבר בשלב פיתוח הרעיון. כיצד מבטאים דמות בכתיבת סצנה. מה גורם לדמות להיות בלתי נשכחת?

נבין את התמונה הגדולה וחשיבות הבנת התמונה הגדולה. נעמיק בסוגי סינופסיס שונים. נלמד את אומנות כתיבת הסינופסיס. מבנה שלושת המערכות וחשיבותו בכתיבה של תסריט וסינופסיס בפרט. יסודות הטריטמנט, ולמה זה משמש.

תפיסת עולמו של היוצר, האבולוציה מסיפור אישי לתסריט. מה המסר? אם בכלל. נבין מהי תמה ומהי שאלה מנחה. הצהרת כוונות של תסריט. האתגרים שבכתיבה המבוססת על חוויה אישית, וכיצד אפשר לצלוח את זה.

העולם שבחוץ. סקירה לינארית של הכלים המרכזיים שלמדנו וכיצד הם ישרתו אותנו בעולם שבחוץ. מה הצעה של תסריט דורשת. סקירה פרקטית על עולם הקולנוע והטלוויזיה, איך ״התעשייה״ עובדת. מה האפשרויות העומדת למולך.

פרטים נוספים?

השאירו לנו פרטים ונציגתנו תחזור אליכם בהקדם.


    נגישות