כל המקומות לסדנא אזלו
את כוחה הפלאי של אנרגיית החיים הכרתי דווקא מהמקום שבו לא ראיתי אותה.
אירית טסל
Scroll Down

חיבור מחדש לאנרגיית חיים

עשרה מפגשים של עבודה תהליכית ומעמיקה בהנחייתה והובלתה של אירית טסל, מפתחת שיטת "דרך אנרגיית חיים", נלמד דרך הקשבה לגוף להרחיב את המודעות – דרך חדשה לצאת מהמבוך של כאב וסבל. רובנו חוששים להתקרב לכאב ומנסים להילחם בו. וכתוצאה מכך חווים תסכול, ייאוש, והתרחקות מאנרגיית חיים. "דרך אנרגיית חיים" שפיתחה היא גישה שפורצת את המעגל ומלמדת אותנו להקשיב לחוכמת הגוף, להתחבר לכוחות של אנרגיית חיים שנמצאים בתוכנו ובעולם שבו אנו חיים, להפסיק לפחד מכאב, לפתח שריר שיודע להנות מהמתנה של החיים ובו זמנית להתמודד עם כאב שהוא חלק אינטגרלי מהם.

"אני יודעת כמה זה מפחיד וזה מה שאתגר אותי לחפש את המענה לפחד." אירית טסל

מבנה הקורס – עשרה מפגשים "און-ליין" (קורס בוקר)

נכיר ונלמד משנה סדורה, מבוססת שנות ריפוי רבות בקליניקה פרטית וציבורית. גישה שהיא פרקטית וניתנת ליישום בחיי היום יום: נרכוש מיומנויות לשילוב גוף, נפש, מחשבה ורוח כדרך חיים. נלמד דרך חווית גוף שזה הכול "אודות החיבור" ואיך זה באמת עובד. נחזור ונפגוש תחושות של: תשוקה, סקרנות, העזה, פתיחות ויצירתיות. נחזיר אמון בעצמנו, במערכות יחסים טובות, בחיים. נפתח שריר שבעזרתו נעבור את הפחד מכאב.

מבנה השיעור: תרגול פותח חוויתי קבוצתי, הסברת המודל על שלביו, סיפורים מהקליניקה, אזכורים של שירים או סיפורים שמתכתבים עם הנושא. לעתים הדגמה אישית (למי שמוכן). תרגול חוויתי נוסף שמתרגל את הנושא הנלמד.
שיטת הלמידה והמישוב: מודל הלימוד הוא פרקטי באמצעות תרגול חווייתי משיעור לשיעור, נתבסס על סיפורים מהקליניקה וממציאות חיי המשתתפים ונטמיע – גם במפגש וגם בבית (בין מפגש למפגש) – "משימות והכוונות" שיעניקו כלים להתמודדות עם כאב וסבל וייחברו מחדש את המשתתפים לאנרגיית החיים של עצמם.

על מנת ליצור עבורך את המרחב האינטימי והבטוח נבקש מכל משתתפי הסדנה להשתתף עם מצלמה פתוחה ובמרחב שקט ואינטימי. הקורס מוקלט (לזמן מוגבל) וניתן בעת הצורך למשתתפי הקורס לצפייה חוזרת.

תאריך הקורס: 4.1.2024 ועד 7.3.2024 | ימי חמישי בוקר 9:30 עד 12:00
מחיר הקורס: 3,600 שקלים (ניתן לפרוס לתשלומים)
**מקומות אחרונים**

אנרגיית חיים

המפגשים

השפה של הגוף – הגוף מדבר אלינו, אנחנו מפרשים אותו. אנחנו כועסים עליו, לפעמים מרגישים שאנחנו משקיעים בו והוא מאכזב. במפגש נלמד דרך התייחסות אחרת, כזו שתקרב במקום להרחיק (הזמנות, איך הוא רוצה שאהיה איתו, למה הוא זקוק). בתוך מסע במימד (שהרי מהו מימד אם לא תנועה בתוך חלל וזמן) הגוף הוא מורה דרך, יש בו הרבה ידע חבוי בעל השפעה עצומה על כל מישורי חיינו וידע לגבי הצעד שנכון לנו. נלמד להקשיב לו.

כשאנחנו נמצאים עם חיבור לזרם החיים, אנחנו מחוברים לתדר העולם שסובב אותנו. זהו מצב רחב שלנו שמאפשר לקלוט, לחוות, להתמודד, להתרגש, להאמין ולסמוך – על כל מה שנקרה בדרכנו. ישנם מצבים בחיים שמרחיקים אותנו משם וגורמים לנו לשקוע ולהתכווץ, לעיתים עד למצב דלקתי, לכאב ולמחלה. במפגשים נלמד ונחווה כיצד אפשר ליזום חיבור מחדש לכוח חיים. כיצד להדליק ולשמור את האש שבתוכנו גם מתוך מה שאנו חווים כמצוקה. נתבונן בתהליך החיבור מחדש המניע כוח של ריפוי, צמיחה, גדילה והנאת היצירה.

נלמד דרכי חיבור שמאפשרות לנו לשנות מצבי צבירה, הווייה, מקומות ירודים, עייפים, נואשים. דרכי חיבור שיאפשרו לנו להתמלא בכוחות להתמודד עם כאן ועכשיו משום שהעתיד אינו דבר מלבד הווה מתמשך.

נזכיר לעצמנו ונתמלא באיכויות של סקרנות ואומץ שאיתם יוצאים למסע, כלומר נחזור לראשית אופיו הבסיסי של האדם ונוציא את מה שכבר קיים אך אופסן בארון השגרה עם הכניסה "לעולם המבוגרים". נחקור בחקירה אישית מה האומץ והסקרנות שלי זקוקים כדי לחזור, מה עומד ביני לבינם. נלמד איך להיות גדולים ומכילים את המקומות הפגיעים.

אנרגיית חיים קיימת בתוכנו ובעולם שבו אנו חיים. לעיתים מסיבות שונות, מתנתק החיבור אליה. לפעמים גם לא במודע, במפגשים נרחיב את המודעות, נכיר באחריות ובכוח שלנו לקיים ולשמר מערכת יחסים עם מה שחי בתוכנו בתקופות מאתגרות ובחיי היום יום.

נייצר מרחב בטוח שבו נוכל לחוות ולסמוך על כוחות החיים, נלמד לזהות את הסימנים שנותנים לנו אישור והכרה על הדרך שאנו פוסעים בה.

נכיר את מה שהחיבור זקוק לו, כדי שיוכל להישאר יציב. נתבונן בשאלת האחריות והמקום שלנו בתוך הקשר, ונלמד על התנאים והכלים הדרושים שיאפשרו למערכת היחסים הזו להתרחש ולהתפתח במיטבה. נחווה את אחד התנאים המרכזים "הרשות להיות אני".

המקום שלי: מה בין המקום שלי, לתפקיד שלי, במסע בתיקון והריפוי נחזור לגלות את המקום שלנו, שבו אני מרגיש/ה בטוח/ה להיות אני, לראות את עצמי. לקבל את מה שבי שמרגיש "לא ייצוגי" מחבר לכאן ולעכשיו, ואז ניתן לראות מציאות כפי שהיא ולא דרך פצע. נלמד להכיר את השפה של היקום שהיא תמיד בעדנו. (גם תחושה לא נעימה, אירוע לא צפוי יש בהם שעורי גדילה).

הפחד מכאב לעתים קשה יותר מהכאב עצמו ולכן זקוק להרבה הקשבה עדינה וחומלת, לא להאיץ בו. בשני המפגשים האחרונים, ניישם  את היכולת שלנו להחזיר אנרגיית חיים כדי שנוכל להקשיב לכאב, מבלי להתפרק ואפילו להינות מהדרך.

ההתמודדות אתו כרוכה בהרבה בהלה וחשש מפני "התפרקות". זה מקשה עלינו להתנהל ולחיות את מי שאנחנו (גוף רוח, מחשבה ונפש). במפגשים נלמד ונחווה איך חיבור לאנרגיית חיים עוזר לפרום פחד מכאב, ואיך אפשר לחוות צעדי גדילה והתפתחות, במהלך הדרך.

פרטים נוספים?

השאירו לנו פרטים ונציגתנו תחזור אליכם בהקדם.


    נגישות