כל המקומות לסדנא אזלו
בָּכִיתִי בִּגְלַל דְּבָרִים שֶׁאֵין לָהֶם שֵׁמוֹת רָצִיתִי לְהַחְלִיף אֶת הַמִּלִּים
תרצה אתר
Scroll Down

כתיבה טיפולית רגשית

"להחליף את המילים" קורס כתיבה טיפולית רגשית. במקום שבו אין מילים – טמונים עומקי הרגש. אנו מזמינים אותך להגיע אל העומקים ולגעת ברגשות באמצעות כתיבה.

בראשית דרכנו בעולם אנו מביעים רגשות בעיקר באמצעים לא מילוליים: בכי, רקיעות ברגליים, קפיצות, מלמולים, קולות ועוד. עם הזמן אנו לומדים לעדן את הבעת הרגשות שלנו ולהביע אותם באמצעות מילים. אך מה קורה כשהמילים אינן מצליחות לגעת ולשקף את העומק והמורכבות של הרגשות שלנו ואנו נותרים בבדידותנו?
אנחנו מזמינים אתכם לגעת ברגשות הגולמיים והראשוניים ביותר: שמונה מפגשים של עבודה תהליכית ומעמיקה – בהנחייתה והובלתה של הביביליותרפיסטית ד"ר ליאור גרנות, שבהם ניתן לכם כלים, ידע, מבט רואה ומיטיב, כיצד לבטא את עצמכם כפי שאתם בחוויות ראשוניות של חרדה, עצב, תחושת היעדר שייכות ועוד.

מבנה הקורס:
אורך כל מפגש – שעתיים.
חלק ראשון: הרצאה ולימוד שבהם ישולבו טקסטים מתחום השירה וספרות הילדים וכן התייחסות תיאורטית מתחום הפסיכולוגיה.
חלק שני: תרגול. באמצעות תרגילי כתיבה ייחודיים ושיתוף בכתיבה נבין וניישם הלכה למעשה את תכני המפגש התיאורטיים, נרגיש ונשמע ביחד את המלים. בתוך התהליך הקבוצתי והתנועה בין הטקסטים תזכו לאפשרות להחליף את מילות היום יום במילים מדייקות משלכם.
משובים כתובים: כחלק מהעבודה התהליכית תינתן עבודה בת שני שלבים – הגשה אחת באמצע הסדנה והשנייה בסופה. על העבודה יינתן משוב כתוב ע"י ד"ר ליאור גרנות המנחה.
הערה: העבודה בסדנה זו היא אישית. כל משתתפת ומשתתף יוכלו להשתתף בה לפי תפיסתם ובחירתם. אין חובת שיתוף או השתתפות בעת המפגש. ואין חובת שליחת תרגילים במייל.

תאריך הקורס: 4.5.2023 ועד 29.6.2023 | שמונה מפגשים און-ליין | ימי חמישי 19:00 עד 21:00
מחיר הקורס: 2,500 שקלים (ניתן לפרוס לתשלומים)
**מקומות אחרונים!**

כתיבה טיפולית

המפגשים

הצורך במבט מיטיב + הענקת מבט מיטיב

נדבר על הצורך הראשוני של כולנו במבט רואה ומיטיב, נראה כיצד הצורך הזה והיעדר מבט מיטיב משתקפים בספרות ונכתוב על מבטים רואים ועל הצורך שלנו במבט כזה.

כתיבה בנושא ביטוי אותנטי ורצון עצמי + מחאה כנגד גורמים משתיקים

נדבר על המושגים של דונלד ויניקוט "עצמי אמיתי" ו"עצמי כוזב", נבחן טקסטים שבהם ישנם ביטויים של עצמי אמיתי ועצמי כוזב ונתקה אחר אופני התפתחותם של אלו; נכתוב בנושא ביטוי אותנטי שלנו ורצון עצמי ונביע מחאה כנגד גורמים משתיקים.

כתיבה בנושא הבית הפנימי

נדבר על תפישות תרבותיות של המושג "בית", על הבית כמקום בטוח וכמקום בלתי בטוח, נקרא בטקסטים ספרותיים שונים שעוסקים ב"בית" ונכתוב על מה הוא בית בשבילנו.

"אִלּוּ יָכֹלְתִּי לְהַגִּיד לָךְ דְּבָרִים שֶׁלְּעוֹלָם לֹא אַגִּיד"
כתיבת מה שלא ניתן לאומרו באמצעות דיאלוג עם טקסטים ספרותיים שונים

נשוחח על דברים שאי אפשר לומר – אם משום שקשה לומר אותם לזולת, ואם משום שאנו מרגישים שדברים אלו בלתי ניתנים לאמירה בשפה הרגילה. נתחקה אחר הביטוי של אי האפשרות להגיד ושל הכמיהה להגיד בטקסטים שונים; ונכתוב את מה שלא ניתן לאומרו באמצעות דיאלוג עם טקסטים ספרותיים שונים.

כתיבת מצבים נפשיים של "שקיעה" ואת אפשרות התנועה בתוכם ומהם באמצעות הכתיבה

נדבר על מצבים נפשיים של "שקיעה" (עצב, דיכאון) ונראה כיצד הם מתבטאים בטקסטים שונים; נכתוב סביב מצבים נפשיים של "שקיעה" ואת אפשרות התנועה בתוכם ומהם באמצעות הכתיבה.

כתיבה עמדות נפשיות של זרות ושייכות בדיאלוג עם טקסטים

נדבר על הכמיהה של כולנו להשתייכות, נראה כיצד זרות ורצון לשייכות מופיעים בטקסטים שונים, ונכתוב סביב עמדות נפשיות של זרות ושייכות בדיאלוג עם טקסטים.

סדנה תהליכית בנושא תנועה נפשית בין עבר להווה ובין מציאות לכמיהה באמצעות מכתב שמעורר זיכרון

נשוחח על כך שהכל משתנה, על פרספקטיבות שלנו לאירועים בחיינו בחלוף הזמן. נקיים זאת בסדנה תהליכית.

כתיבת קרבה ומרחק, כתיבת פרידה

נשוחח על התנועה בין קרבה למרחק בקשר, על צורכי התלות וצורכי הנפרדוּת ונראה כיצד אלו באים לידי ביטוי בטקסטים שונים. נכתוב סביב קרבה, מרחק ופרידה, ונסכם.

פרטים נוספים?

השאירו לנו פרטים ונציגתנו תחזור אליכם בהקדם.


    נגישות