אני מזמינה אותך להגיע אל עצמך ולגעת ברגשות העמוקים ביותר באמצעות כתיבה.
ד"ר ליאור גרנות
Scroll Down

סדנת כתיבה רגשית טיפולית

שמונה מפגשים ועוד שני מפגשים אישיים ופרטניים של עבודה תהליכית ומעמיקה בהנחייתה והובלתה של הביביליותרפיסטית ד"ר ליאור גרנות, שבהם ניתן לך כלים, ידע, מבט רואה ומיטיב, כיצד לבטא את עצמך כפי שאת/ה בחוויות של שקיעה נפשית ומפגש עם כוחות, תנועה בין עבר לעתיד, תחושות של זרות והיעדר שייכות ועוד.

מבנה הקורס – שמונה מפגשים + שתי פגישות אישיות "און-ליין" (קורס בוקר).

למה את/ה כאן בעצם?
מפגש אישי ראשון: יוקדש להיכרות אישית שלך עם ד"ר ליאור גרנות, נקיים פגישה אישית שלך בלבד עם ד"ר ליאור גרנות שבה נבין יחד למה את/ה כאן בעצם? מהן המטרות שאותן תבקש/י להשיג בסדנא ומה הציפיות שלך ממנה.
מתהווים כקבוצה:
מפגשים 4-1: ארבעה מפגשים שבהם תנועו יחד כקבוצה בין הטקסטים השונים, תעברו תהליך אישי בכתיבה והד קבוצתי, תקבל/י ידע תיאורטי לצד פרקטי.

עצירת התבוננות:
מפגש אישי שני: מפגש שבו יתקיים סבב נוסף של פגישות אישיות אחד על אחד מול ד"ר ליאור גרנות, בחינת ההתקדמות והדרך עד שלב זה והצעות להמשך.

ממשיכים כקבוצה:
מפגשים 8-5: ארבעה מפגשים נוספים שבהם נמשיך את תנועת המפגש עם הטקסטים ואת התנועה הרגשית שלך בתוך הדיאלוג הטקסטואלי.

משובים כתובים: כחלק מהעבודה התהליכית תינתן עבודה בת שני שלבים – הגשה אחת באמצע הסדנה והשנייה בסופה. על העבודה יינתן משוב כתוב ע"י ד"ר ליאור גרנות.

מרחב בטוח מעל לכל: על מנת ליצור עבורך את המרחב האינטימי והבטוח נבקש מכל משתתפי הסדנה להשתתף עם מצלמה פתוחה ובמרחב שקט ואינטימי. החלק המוקלט במפגשים הוא ההרצאה בלבד. החלק שבו קוראים, משתתפים ומשתפים – לא יוקלט. העבודה בסדנה זו היא אישית עם הד קבוצתי אין חובת שיתוף או השתתפות בעת המפגש. מצפים לפגוש אותך בין המילים!

תאריך הקורס: 3.9.2024 ועד 12.11.2024 | ימי שלישי בוקר 9:30 עד 11:30
מחיר הקורס: 2,500 שקלים מחיר במכירה מוקדמת 2,100 שקלים! (ניתן לפרוס לתשלומים)
**כמות המשתתפים מוגבלת לעד 20 איש**

כתיבה רגשית

המפגשים

בשיחת היכרות אישית קצרה, ליאור והמשתתפ/ת מולה, יבינו ויגדירו יחד את המטרות והשאיפות האישיות של המשתתפ/ת.

משך פגישה אישית: כ-10 דק' לכל משתתף. אנחנו נעביר שיבוצים מבעוד מועד. ניתן יהיה לעשות שינויים בהתאם לזמינות שלכם.

צילום: דני מכליס / אונ' בן-גוריון בנגב

הצורך במבט מיטיב + הענקת מבט מיטיב

נדבר על הצורך הראשוני של כולנו במבט רואה ומיטיב, נראה כיצד הצורך הזה והיעדר מבט מיטיב משתקפים בספרות ונכתוב על מבטים רואים ועל הצורך שלנו במבט כזה.

כתיבה בנושא ביטוי אותנטי ורצון עצמי + מחאה כנגד גורמים משתיקים

נדבר על המושגים של דונלד ויניקוט "עצמי אמיתי" ו"עצמי כוזב", נבחן טקסטים שבהם ישנם ביטויים של עצמי אמיתי ועצמי כוזב ונתקה אחר אופני התפתחותם של אלו; נכתוב בנושא ביטוי אותנטי שלנו ורצון עצמי ונביע מחאה כנגד גורמים משתיקים.

כתיבה בנושא הבית הפנימי

נדבר על תפישות תרבותיות של המושג "בית", על הבית כמקום בטוח וכמקום בלתי בטוח, נקרא בטקסטים ספרותיים שונים שעוסקים ב"בית" ונכתוב על מה הוא בית בשבילנו.

"אִלּוּ יָכֹלְתִּי לְהַגִּיד לָךְ דְּבָרִים שֶׁלְּעוֹלָם לֹא אַגִּיד"
כתיבת מה שלא ניתן לאומרו באמצעות דיאלוג עם טקסטים ספרותיים שונים

נשוחח על דברים שאי אפשר לומר – אם משום שקשה לומר אותם לזולת, ואם משום שאנו מרגישים שדברים אלו בלתי ניתנים לאמירה בשפה הרגילה. נתחקה אחר הביטוי של אי האפשרות להגיד ושל הכמיהה להגיד בטקסטים שונים; ונכתוב את מה שלא ניתן לאומרו באמצעות דיאלוג עם טקסטים ספרותיים שונים.

לאחר כחודש של עבודה, היכרות עם הטקסטים ועולמם הנפשי של המשתתפים, ליאור והמשתתפ/ת ייפגשו שוב באחד על אחד, וייבחנו יחד היכן עומד/ת המשתתפ/ת מול המטרות שהוגדרו יחד בתחילת הקורס.

משך פגישה אישית: כ-10 דק' לכל משתתף. אנחנו נעביר שיבוצים מבעוד מועד. ניתן יהיה לעשות שינויים בהתאם לזמינות שלכם.

צילום: דני מכליס / אונ' בן-גוריון בנגב

כתיבת מצבים נפשיים של "שקיעה" ואת אפשרות התנועה בתוכם ומהם באמצעות הכתיבה

נדבר על מצבים נפשיים של "שקיעה" (עצב, דיכאון) ונראה כיצד הם מתבטאים בטקסטים שונים; נכתוב סביב מצבים נפשיים של "שקיעה" ואת אפשרות התנועה בתוכם ומהם באמצעות הכתיבה.

כתיבה עמדות נפשיות של זרות ושייכות בדיאלוג עם טקסטים

נדבר על הכמיהה של כולנו להשתייכות, נראה כיצד זרות ורצון לשייכות מופיעים בטקסטים שונים, ונכתוב סביב עמדות נפשיות של זרות ושייכות בדיאלוג עם טקסטים.

סדנה תהליכית בנושא תנועה נפשית בין עבר להווה ובין מציאות לכמיהה באמצעות מכתב שמעורר זיכרון

נשוחח על כך שהכל משתנה, על פרספקטיבות שלנו לאירועים בחיינו בחלוף הזמן. נקיים זאת בסדנה תהליכית.

כתיבת קרבה ומרחק, כתיבת פרידה

נשוחח על התנועה בין קרבה למרחק בקשר, על צורכי התלות וצורכי הנפרדוּת ונראה כיצד אלו באים לידי ביטוי בטקסטים שונים. נכתוב סביב קרבה, מרחק ופרידה, ונסכם.

פרטים נוספים?

השאירו לנו פרטים ונציגתנו תחזור אליכם בהקדם.


    נגישות